niedziela, 23 lipca 2017

Gratka dla fanów smoków - ''Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowywanie ludzi''

Panna Drake, uparty i zrzędliwy smok – czy tego chce, czy nie – ma nowego pupila: nad wiek wygadaną Winnie. O dziwo, Winnie myśli, że ona jest właścicielką panny Drake – co za niedorzeczny pomysł! Przed smoczycą trudne zadanie: wychować tę pyskatą osóbkę na idealną towarzyszkę. Tymczasem zupełnie niechcący Winnie wypuszcza na ulice San Francisco magiczne i niebezpieczne szkicelungi... Czy Winnie i panna Drake położą kres chaosowi? Czy uda im się uwierzyć, że przyjaźń może wynagrodzić ból po stracie najbliższych?
Hej Kochani! 
Dzisiaj recenzja ''Poradnika dla smoków. Żywienie i wychowywanie ludzi'' autorstwa Laurence Yep i Joanne Ryder. Razem z tym postem udamy się do krainy gdzie naprawdę żyją smoki! Niezwykłe prawda? Zapraszam! :D

 Kategoria: Literatura dziecięca
Wydawnictwo: Iuvi
Cykl: Poradnik dla smoków (tom 1)
Tłumaczenie: Agnieszka Pohl

Na książkę tą trafiłam dzięki Wydawnictwu Iuvi, które wysłało mi ją abym przeczytała coś nieco ''lżejszego'' niż klasyczna fantastyka. 
Mówiąc ''lżejszego'' mam na myśli zarówno ciężar poradnika, bo jest lekturą łatwą do przetransportowania w torebce, ale również jej treść, ponieważ nie mamy tu do czynienia z jakaś skomplikowaną historią o życiowych problemach, ale bajką dla dzieci. :)
  ''Podstawą w obchodzeniu się z ludzkimi istotami, które w dziewięćdziesięciu procentach są małpami, jest silna łapa. A nie ma silniejszej łapy od mojej.''
Książka jest króciutka, więc moja recenzja również będzie niedługa, a treściwa.
Powieści dla dzieci są nieco inne niż te dla bardziej dojrzałych czytelników, są proste ale również bardzo symboliczne. Panna Drake, smok który wychowuje Winnie podsuwa nam niezbędne rady jak się zachowywać z naszymi podopiecznymi. Dzięki tej książce i jej fabule opierającej się na prostocie młodzi ludzie dowiedzą się czegoś o smokach, a więksi zrozumieją potęgę przyjaźni i miłości, książka jest więc idealnym pomysłem na wspólne, rodzinne czytanie na dobranoc.

BOHATEROWIE:
PANNA DRAKE, zrzędliwa, ale również bardzo mądra, klasyczny rodzic, który daje w kość, ale kocha swoje pociechy i szanuje przyjaciół. Jej postać wskazuje, że należy się opiekować innymi, ale jest również przykładem kogoś kto stracił bliską osobę.
WINNIE, ciesząca się życiem, chociaż los wcale jej nie oszczędził. Nie ma ojca, ale dzięki Pannie Drake czuje się mniej samotna. Może i jest natrętna, ale staje się ''promyczkiem'' w życiu samotnego smoka. Winnie uczy nas cieszenia się z życia i wiecznego entuzjazmu. 
Tytuł oryginału: A Dragon's Guide to the Care and Feeding of Humans
Data wydania: 26 października 2016
Liczba stron: 208
Ocena treści: 6/10
Ocena wydania: 8/10
ZA EGZEMPLARZ RECENZENCKI DZIĘKUJĘ WYDAWNICTWU IUVI! <3 
 DZIĘKUJĘ ZA PRZECZYTANIE TEJ RECENZJI!!!
Do następnego, 
StormWind
Wykonała Ronnie