wtorek, 18 października 2016

Co nowego u Wydawnictwa IUVI, czyli zapowiedzi na koniec października

Cześć Kochani!
Strasznie lubię Wydawnictwo IUVI za ''Ogień i wodę'' oraz świetną kontynuację tej książki. <3
Dzisiaj mam dla Was pościk, w którym przedstawię Wam ofertę tego wydawnictwa na koniec października! Czym nas zaskoczą? O tym w poście... 
Zapraszam! 


''Potomkowie'' Tosca Lee, I tom serii ''Piętno Krwawej Hrabiny'':
Po przebudzeniu nie pamiętasz nic. Nie wiesz, jak się nazywasz i skąd pochodzisz. Nie rozpoznajesz twarzy ludzi, których kiedyś znałaś. Masz tylko ostrzeżenie, które napisałaś do siebie samej, zanim wymazałaś z pamięci całą przeszłość:
''Emily, to ja. Ty.
Nie pytaj o dwa minione lata… Nie szukaj ich w pamięci i nie staraj się grzebać w przeszłości.
Od tego zależy twoje życie. Życie innych ludzi również.
Tak przy okazji, nie masz na imię Emily…''
Masz 21 lat i zaczynasz wszystko od początku w obcym miejscu, z nowym imieniem i nowym życiem. Aż nadchodzi dzień, w którym nieznajomy mówi ci, że jesteś potomkinią ''Krwawej Hrabiny'' Elżbiety Batory, największej morderczymi wszech czasów. I jesteś ścigana.
Nie wierzysz mu, dopóki zabójca naprawdę się nie pojawia. Uciekasz.
Wszystkie odpowiedzi leżą w przeszłości, którą postanowiłaś pogrzebać. Tylko jedno wiesz na pewno: twoi bliscy zginą, jeśli nie odzyskasz utraconych wspomnień.
Jednak by ocalić innych, musisz najpierw sama nie dać się zabić…
''Potomkowie'' to wypełniona adrenaliną i nagłymi zwrotami akcji opowieść o poszukiwaniu siebie i miłości pośród wielowiekowych intryg w podziemnej scenerii Europy… i o determinacji pewnej dziewczyny, aby przeżyć.
Premiera książki „Potomkowie” już 26 października 2016 r.

''Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowywanie ludzi'' -
Laurence Yep, Joanne Ryder

''By wytresować swojego pupila, potrzebujesz trzech rzeczy: cierpliwości, cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości.''
Panna Drake, uparty i zrzędliwy smok – czy tego chce, czy nie – ma nowego pupila: nad wiek wygadaną Winnie.
Dziwna sprawa: dziesięciolatka myśl, że to panna Drake jest jej zwierzątkiem! Co za niedorzeczny pomysł! Smoczyca ma przed sobą trudne zadanie: wychować tę pyskatą osóbkę na idealną towarzyszkę. O ile w ogóle jest to możliwe… Panna Drake otwiera przed Winnie tajemną i fantastyczną stronę San Francisco. Dziewczynka dostaje w prezencie szkicownik i rysuje w nim czarodziejskie stworzenia. Problem zaczyna się, kiedy jej szkicelungi ożywają, uciekają i swobodnie biegają po ulicach…
Czy Winnie i panna Drake położą kres chaosowi? Czy uda im się uwierzyć, że przyjaźń może wynagrodzić ból po stracie najbliższych?
Sięgnij po tę niesamowitą książkę „Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi”. Premiera już 26 października 2016!

''Pax'' - Sara Pennypacker
PAX to wzruszająca i ponadczasowa opowieść o chłopcu i jego lisie (lub lisie i jego chłopcu), o stracie i miłości, dzikiej naturze i wolności oraz wojnie. Dynamiczna akcja, głębokie emocje i uniwersalne tematy czynią z tej książki nowoczesną klasykę na miarę Małego Księcia.
Odkąd Peter uratował osieroconego liska, on i Pax byli nierozłączni. Pewnego dnia dzieje się jednak coś, czego Peter nigdy by się nie spodziewał: jego ojciec idzie do wojska i chłopiec musi się przeprowadzić do dziadka, którego słabo zna i raczej nie lubi (ze wzajemnością) – a lisa wypuścić do lasu.
Jednak już pierwszej nocy Peter wymyka się z domu dziadka i wyrusza do swojego, oddalonego o 500 kilometrów, gdzie ma nadzieję zastać Paxa.
Lis w tym czasie musi się nauczyć, jak przetrwać w dzikim lesie, i na nowo odkryć świat ludzi i zwierząt. Nigdy jednak nie traci nadziei, że jego chłopiec po niego wróci.
Czy dwunastolatek dotrze sam do domu? I czy odnajdzie tam Paxa?
Sara Pennypacker oddaje w nasze ręce pięknie napisaną, wprost urzekającą opowieść o dorastaniu i najistotniejszych prawdach, które decydują o tym, kim jesteśmy.
''Pax to książka, która jest jak lis Pax: na wpół dzika i absolutnie piękna''. ~New York Times
''Zaskakująca opowieść, która powinna być obowiązkową wspólną lekturą dzieci i dorosłych.'' ~School Library Journal
''Porażająco szczery, piękny, a chwilami łamiący serce – PAX to po prostu arcydzieło.'' ~Katherine Applegate, autorka książki Jedyny i niepowtarzalny Ivan
Premiera już 26 października 2016! 
Opisy pochodzą ze strony Wydawnictwa IUVI.

Mnie najbardziej zaciekawili ''Potomkowie'', ponieważ jestem istnym pożeraczem fantastyki, ale z chęcią przeczytam wszystkie wymienione pozycje!
A Wy? Do zobaczenia w komentarzach! 
''I niech los zawsze wam sprzyja''! 
Buziaki, 
StormWind :*


Wykonała Ronnie